-
Spannende streektaolstried in Norg
29.Mar.2025

Spannende streektaolstried in Norg

Al weer voor de 10e keer werd de streektaolstried, georganiseerd door de Historische Verenigingen Peize, Norg en Roden in samenwerking met Welzijn in Noordenveld.

Plaats van handeling was deze keer café Zwaneveld in het toeristische Norg.
Maar liefst 21 teams streden voor de hoogste eer. Spreekstalmeester was ook deze maal Abel Darwinkel, voormalig medewerker van Het Huus van de Taol.

Geroutineerd loodste hij de teams door de 8 ronden, veelal gericht op het wel en wee in de gemeente Noordenveld, maar ook oude gebruiksvoorwerpen en een muzikale ronde passeerden de revue.

Uiteindelijk maakte de voorzitter van de jury, Jan Kemkers, de uitslag bekend.
Met miniem verschil trok de viermansformatie van de Historische Vereniging Pezie - Peize aan het langste eind en zij werden bedeeld met een leuke prijs in de vorm van een dreuge worst en wat spiritualiën.

Kortom: een leerzame avond, welke de deelnemers de nodige hoofdbrekens bezorgde.

Credits Roel Lubbers

foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
Heeft u tips voor Ditisroden? Stuur uw tips,foto's via WhatsApp, 06-248 302 37
en voeg dit nummer als contact toe aan uw telefoon.