Bekijk het landschap van Veenhuizen op een andere manier in de expeditie “Decodingherschrijf in Veenhuizen” tijdens de Canondagen. Reis mee door de tijd en ontdek de verborgen verhalen achter het landschap.
Deze expeditie wordt geleid door Freja Nielson, designer en onderzoeker van de Design Academy Eindhoven. Zij laat je zien hoe de inrichting van het landschap invloed uitoefent op het gedrag van haar bewoners. Veenhuizen is ingericht om het gedrag te beïnvloeden en controle uit te oefenen op de verpleegden die naar Veenhuizen werden gestuurd. Bedenk samen met Freja de scenario’s die zich hier hebben afgespeeld en onderzoek hoe het ontwerp van het landschap het gedrag en leven van de vroegere bewoners heeft beïnvloed.
Deze Engelstalige expeditie duurt 1,5 uur en is ongeveer 3,5 km lopen. Zowel op zaterdag als zondag start de wandeling om 13:00.
Zaterdag 17 en zondag 18 mei 2025
Tijd: 13.00 – 14.30 uur
Tickets kosten €5,50 en zijn te koop aan de kassa.