Vredeskring en Vredescafé
Vredeskring en Vredescafé op zaterdag 3 oktober.
Op zaterdag 3 oktober is er weer een Vredeskring. We hopen weer met veel mensen bij elkaar te komen bij het Vasalismonument (bij Allesz/Trekpleister) in Roden. Terwijl Adel muziek maakt verzamelen we op het plein. Om 16.00 uur is er een korte inleiding waarna we 20 minuten stilstaan bij alle slachtoffers, ontheemden, vluchtelingen, de doden en de levenden die geraakt zijn door oorlog en geweld, waar ook ter wereld. Na het stiltemoment zingen we zoals altijd het lied ‘Dona Nobis Pacem’. Hierbij nodigen we iedereen van harte uit om vanaf 15.45 uur aan te sluiten.
Na de kring is er weer een bijeenkomst van het Vredescafé in de Doopsgezinde kerk aan de Padkamp. Daar staat een kopje koffie of thee klaar. Deze keer brengen we een eerbetoon aan de inmiddels overleden Pieter Wittenberg uit Peest. We laten het inspirerende interview zien dat Coen Verbraak eerder dit jaar met Pieter had in de tv-serie ‘Over Leven’. Pieter en zijn vrouw Liesbeth hebben zich jarenlang ingezet voor vluchtelingen op Lesbos. Met vergaande gevolgen.
De Vredeskring en het Vredescafé zijn niet bedoeld voor politieke en religieuze uitingen, we willen gezamenlijk uiting geven aan onze hoop op vrede voor iedereen. Iedereen is van harte welkom, opgeven is niet nodig. Voor informatie, vragen en/of deelname aan de signal-appgroep kunt u mailen naar vredeskring.roden@gmail.com. Er is een nieuwe flyer beschikbaar waarop de data van de 4 volgende bijeenkomsten van de Vredeskring en het Vredescafé vermeld zijn. Deze flyer is o.a. te vinden in de bibliotheek, de dorpshuizen en in verschillende winkels.