Brandweer Leek zette deuren open voor jong en oud
Brandweer Leek zette deuren open voor jong en oud
LEEK – De brandweerkazerne in Leek stond zaterdag volledig in het teken van de jaarlijkse open dag. Jong en oud kregen de kans om een kijkje achter de schermen te nemen en kennis te maken met het werk van de brandweer.
Van 10.00 tot 16.00 uur was er van alles te zien en te beleven in en rond de kazerne. Bezoekers konden ontdekken wat het werk van de brandweer allemaal inhoudt en welke materialen en voertuigen daarbij worden ingezet.
Zelf aan de slag
Ook voor kinderen was er volop vertier. Tijdens verschillende waterspellen konden zij zelf aan de slag met blusmateriaal. Daarnaast konden jonge bezoekers onder meer eendjes 'redden' en spelenderwijs kennismaken met het werk van de brandweer.
Er was ook aandacht voor brandveiligheid en gevaarlijke stoffen. Door middel van demonstraties kregen bezoekers een beter beeld van de verschillende werkzaamheden waarmee brandweermensen te maken krijgen.
Nieuwe brandweerwagen op komst
Een ander bijzonder onderdeel van de open dag was de aandacht voor de nieuwe tankautospuit die Brandweer Leek later dit jaar verwacht. Dit moderne voertuig gaat de huidige brandweerwagen vervangen en wordt uitgerust met de nieuwste technieken.
De nieuwe brandweerwagen is nog in aanbouw, maar bezoekers konden zaterdag alvast een vergelijkbaar voertuig van dichtbij bekijken.
De open dag trok veel belangstelling en in en rond de kazerne hing de hele dag een gezellige sfeer. Brandweer Leek kan daarmee terugkijken op een geslaagde en drukbezochte open dag.
Credits Maikel Visscher