De Fiets Roden maakt “Gigantische” verandering
De Fiets Roden heeft besloten om niet langer Giant Store De Fiets Roden te zijn maar gewoon weer terug te keren naar De Fiets Roden, zoals het ooit begon. Dit omdat ze toch een gevarieerder en ruimer aanbod willen bieden zodat de klant goed geadviseerd kan worden en de juiste fiets bij de klant gezocht wordt. Voor iedere fietser de juiste fiets, dat is het streven.
Met vijf verschillende fietsmerken is er meer keuze en variatie, niet alleen in motoren maar ook in prijsklassen. Daardoor is er voor ieder budget een geschikte fiets. De vraag naar elektrische fietsen is in de afgelopen jaren flink toegenomen: ongeveer 92% van de klanten die voor een nieuwe fiets komen, kiest voor een elektrische fiets, vooral voor woon-werkverkeer of recreatief gebruik. Hierdoor zijn ook de reparaties en het onderhoud veranderd; er komt steeds meer softwarematige techniek bij kijken. Gelukkig is de werkplaats hierop ingericht en gaat Lorenzo, de vaste monteur, minimaal drie keer per jaar op cursus, zodat hij op de hoogte blijft van de nieuwste ontwikkelingen.
Het begon allemaal met de winkel van Tina aan de Padkamp 5 in Roden. Hier verkocht zij sieraden en accessoires. De markt was destijds lastig bereikbaar en concurreren met grote ketens bleek moeilijk. Bert en Tina moesten daarom een plan bedenken om de winkel draaiende te houden. Bert besloot om ook voor zichzelf te beginnen en gebruikte fietsen te gaan verkopen in de winkel van Tina.
De auto werd ingeruild voor gereedschap en de winkel werd in tweeën gedeeld: aan de ene kant de fietsenwinkel van Bert en aan de andere kant de sieraden en accessoires winkel van Tina. Met het idee: we proberen het drie maanden en kijken wat het beste werkt. Al binnen drie weken bereikte de fietsenverkoop het gestelde doel. Het tussenwandje werd verwijderd en Bert en Tina gingen volledig verder met De Fiets.
In die periode verkocht De Fiets ook het merk Giant. Later introduceerde Giant een partnerstoreconcept. Dit betekende dat De Fiets voornamelijk Giant verkocht, met daarnaast ruimte voor één ander merk, destijds Cortina. Na de verhuizing naar het huidige pand kwam Giant met de vraag of De Fiets een volledige Giant Store wilde worden, waar zij mee akkoord gingen. Vooral tijdens de coronaperiode pakte dit goed uit. Giant was één van de weinige merken met voldoende voorraad, terwijl de behoefte om te fietsen sterk toenam.
Later bleek het assortiment echter niet meer toereikend voor de uiteenlopende wensen van klanten. Bert en Tina besloten daarom andere merken toe te voegen, zodat zij beter konden inspelen op verschillende wensen en eisen. Giant gaf aan dat De Fiets hierdoor niet langer hoofdzakelijk een Giant Store zou zijn en vroeg wat zij wilden. Dit was het moment waarop Bert en Tina besloten om te stoppen als Giant Store en terug te keren naar De Fiets, met de wensen van de klant centraal.
Een keuze waar zij volledig achter staan en waar zij geen moment spijt van hebben. Zoals Bert zelf zegt “Wij hebben verstand van fietsen en verstand van fietsers.” Het draait hier niet om zoveel mogelijk verkopen, maar om goede, eerlijke en betrouwbare service. Een service die verder gaat dan alleen in de winkel, zoals het sturen van een kaartje naar klanten waarvan zij weten dat die ziek zijn of wanneer er andere zaken spelen. Hierdoor wordt het contact persoonlijker en voelt de klant zich gehoord en gezien. Dat is wat De Fiets graag uitstraalt.
Deze service wordt niet alleen verleend door Bert en Tina, maar ook door Willem, die fulltime in de winkel werkt, Lorenzo, die fulltime monteur is, en Kim, die parttime helpt in de winkel en klanten ondersteunt bij hun vragen. Daarnaast is De Fiets op zoek naar een extra monteur. Lijkt het jou leuk om te werken in een gezellig team als leerling monteur of als parttime/fulltime monteur? Dan komen zij graag met je in contact!
Deze vernieuwing wil De Fiets graag vieren op zaterdag 27 december vanaf 15:00 uur in de winkel. Geen gigantisch spektakel, maar gewoon een gezellig feestje met muziek, eten en drinken. En mocht je van dat laatste iets te veel hebben gehad, dan kun je altijd nog op de fiets naar huis!
Item: Laura Ottens