📍 Steun haar via GoFundMe: Doneer nu
In december 2023 kreeg Karijn (35) uit Roden, net moeder geworden en midden in het leven, een herseninfarct en hersenbloeding. Sindsdien werkt ze keihard aan haar herstel. Ze leerde opnieuw lopen en doet er alles aan om haar zelfstandigheid terug te krijgen. Slechts drie maanden daarvoor was ze moeder geworden van haar zoontje. Wat een mooie tijd had moeten zijn, veranderde in een nachtmerrie.
In de nacht van 5 op 6 december werd Karijn met spoed opgenomen in het ziekenhuis en geopereerd om een bloedprop in de hersenen te verwijderen. De eerste 72 uur waren kritiek. De schade bleek aanzienlijk: haar rechterzijde was volledig verlamd, haar gezicht was veranderd en haar spraak was vrijwel verdwenen. Na vier intensieve weken in het ziekenhuis begon een nieuw, zwaar hoofdstuk: revalideren.
In januari 2024 werd Karijn overgeplaatst naar het revalidatiecentrum Beatrixoord in Haren. Daar verbleef ze intern tot juni 2024. Elke avond kwamen haar partner en de kleine langs, om lekker bij elkaar te zijn. En met succes. Dit gaf Karijn namelijk de kracht om te revalideren, zij werkte keihard. Elke dag weer. Ze leerde opnieuw lopen en kreeg langzaam gevoel en controle terug in haar rechterbeen en voet. Helaas is de functie van haar rechterarm niet teruggekomen. Ook heeft ze afasie en spraak-apraxie. Dit is een stoornis die haar spraak en taalbegrip ernstig belemmeren. Stel je voor: je weet precies wat je wilt zeggen, maar je kunt de woorden niet vinden of uitspreken. Je kunt je niet uiten.
Karijn is pas 35 jaar. Ze staat midden in het leven, maar moet alles opnieuw leren. Ondanks de frustraties en tegenslagen blijft ze vastberaden, opgewekt en vol levenslust. Sinds juni 2024 woont ze weer thuis en geniet ze zichtbaar van haar gezin. Maar zelfstandig voor haar zoontje zorgen is nog niet mogelijk.
Ook heeft Karijn geprobeerd haar werk weer op te pakken, maar dat bleek helaas niet haalbaar. Toch zit ze niet stil: ze gaat graag naar haar paard Yvonne, loopt hard met vriendinnen, is dol op dieren en heeft schilderen als nieuwe hobby ontdekt.
Er is een kans dat Karijn verdere vooruitgang kan boeken via een intensief behandeltraject van 12 weken bij Neuro RC in Leeuwarden, dit is een bewezen programma wat al toegepast wordt in Utah (Verenigde Staten). Een programma speciaal gericht op mensen met niet-aangeboren hersenletsel. Dit traject zou bepaalde delen in haar hersenen weer kunnen triggeren, zodat ze hopelijk een deel van haar zelfstandigheid en levenskwaliteit terug krijgt. Maar: dit moet volledig zelf bekostigd worden. Dit traject kost € 10.000,-.
Aangezien er buiten dit om al heel veel kosten worden gemaakt, vragen wij hiervoor jullie hulp.
Met deze fund-raiser hopen wij het bedrag bij elkaar te krijgen om Karijn dit traject te kunnen laten volgen, zodat ze nog verder kan herstellen en weer een stap dichter bij zelfstandigheid komt.
Elke bijdrage, groot of klein, maakt een verschil.
Namens Karijn en de hele familie: Dankjewel.
Meer lezen over het behandeltraject? Lees verder op: www.neuroRC.nl
**Doneer en deel als je kunt – dankjewel!**
[Doneer nu](https://gofund.me/5f193035)
#hersenstichting #helpKarijn #revalidatie #Doneernu #Hersenletsel
advertenties