Gemeentebelangen, PRO Noordenveld, VVD en D66 in gesprek over nieuw bestuur Noordenveld
Gemeentebelangen Noordenveld is begonnen met de vorming van een nieuw gemeentebestuur. Afgelopen weekend sprak de partij met alle gekozen fracties in de raad. Die eerste gesprekken verliepen volgens Gemeentebelangen constructief. Inmiddels is besloten om de verkenning voort te zetten met GL/PvdA (PRO), VVD en D66. In de komende periode moet blijken welke partijen samen het nieuwe college gaan vormen.
De stap volgt op een verkiezingsuitslag zonder grote verrassingen. Gemeentebelangen blijft met tien zetels veruit de grootste partij. GL/PvdA komt uit op vier zetels, Lijst Groen Noordenveld op drie en de VVD op twee. D66 boekt als enige winst en stijgt naar twee zetels. Lokaal Noordenveld verdwijnt uit de raad, terwijl ChristenUnie en CDA ieder op één zetel blijven. Daarmee blijft het politieke beeld in de gemeente grotendeels ongewijzigd.
Binnen Gemeentebelangen overheerst tevredenheid. De partij wil opnieuw inzetten op samenwerking en een breed gedragen coalitie. Fractievoorzitter Richard Veurman benadrukt dat de partij sterk geworteld is in de dorpen, mede door de betrokkenheid van mensen uit het lokale verenigingsleven. Volgens hem weet Gemeentebelangen daardoor goed wat er speelt in Noordenveld.
Inhoudelijk blijft de partij zich richten op onderwerpen die direct invloed hebben op de leefomgeving. Woningbouw is daarbij een belangrijk speerpunt. Lijsttrekker Jos Darwinkel benadrukt dat er gebouwd moet blijven worden voor verschillende doelgroepen, met oog voor de dorpen en het landschap. Ook het Dorpenfonds blijft een belangrijk instrument. Daarmee zijn in meerdere dorpen projecten gerealiseerd, zoals een vernieuwd speel- en sportveld in Langelo, verbeteringen in Nieuw-Roden, een beweegpark in Veenhuizen en aanpassingen aan een speelveld in Lieveren. Initiatieven die volgens Gemeentebelangen juist slagen doordat ze vanuit inwoners zelf komen.
Daarnaast zet de partij in op leefbare dorpen met ruimte voor verenigingen, ontmoetingsplekken en levendige centra. Ondernemers spelen daarin een belangrijke rol en moeten volgens Gemeentebelangen beter worden ondersteund met duidelijke en snelle gemeentelijke dienstverlening. Ook jongeren krijgen aandacht, waarbij de focus ligt op het tijdig signaleren van problemen en het bieden van kansen om in de gemeente te blijven.
Andere partijen brengen eveneens hun eigen accenten in. D66, al decennia vertegenwoordigd door Frederik van Lookeren Campagne, zet in op zelfredzaamheid met oog voor inwoners die ondersteuning nodig hebben. PRO Noordenveld, de samengevoegde fractie van GroenLinks en PvdA, richt zich op duurzaamheid, sterke sociale voorzieningen en voldoende woningen. Tegelijk wordt gekeken naar regionale woningvraag en betere verbindingen met het openbaar vervoer, met name richting Groningen en dorpen als Norg en Een. Ook het functioneren van de gemeentelijke organisatie krijgt aandacht, met het oog op betere dienstverlening en minder bureaucratie.
Met deze verschillende uitgangspunten wordt de komende tijd verder onderhandeld. Dan moet duidelijk worden welke partijen samen het nieuwe bestuur van Noordenveld gaan vormen en welke koers de gemeente de komende jaren gaat varen.