Gevaarlijkste weg van Noordenveld krijgt ingrijpende maatregelen na tientallen ongevallen

De Zevenhuisterweg in Nieuw-Roden, al jaren bekend als de gevaarlijkste weg van Noordenveld, krijgt eindelijk een grote veiligheidsaanpak. Tussen 2014 en 2023 gebeurden er minstens 35 ongelukken op deze weg, met vier dodelijke slachtoffers en 21 gewonden. Veel inwoners kennen wel iemand die een ongeluk op de Zevenhuisterweg heeft meegemaakt en spreken van een weg die al te lang een risico vormt.

De gemeente Noordenveld trekt 365.000 euro uit om de weg veiliger te maken. Binnen de bebouwde kom wordt de snelheid overal verlaagd naar 30 kilometer per uur, met een extra verkeersdrempel bij de school. Buiten de bebouwde kom blijft de maximumsnelheid 50 kilometer per uur in het bochtige gedeelte. Daarnaast komen er plateaus, nieuwe belijning en extra borden om automobilisten te waarschuwen. In de gevaarlijkste bochten worden vangrails geplaatst, en drie beschadigde bomen die te dicht bij de weg staan, twee zomereiken en een Amerikaanse eik, worden gekapt en later op een veiligere plek herplant.

Omwonenden en Dorpsbelangen Nieuw-Roden mochten meedenken over het plan tijdens informatieavonden. Veel bewoners reageerden opgelucht dat er eindelijk maatregelen komen. Twee bewoners maakten bezwaar tegen het verkeersbesluit, maar trokken hun bezwaar later weer in toen het ontwerp werd aangepast.

Ook in de gemeenteraad werd over de Zevenhuisterweg gesproken met veel emotie. Raadslid Astrid Westra van het CDA zei: “Ik denk dat we allemaal wel iemand kennen die een ongeluk heeft gehad of zelfs overleden is op de Zevenhuisterweg.” Raadslid De Vries vertelde dat hij zelf aan de Zevenhuisterweg heeft gewoond en van dichtbij heeft gezien hoe gevaarlijk de weg was. Wethouder Robert Meijer benadrukte dat de werkzaamheden nog dit jaar moeten beginnen: “We kunnen niet langer wachten.”

De uitvoering van de plannen staat gepland voor het najaar van 2025. Bewoners hopen dat de maatregelen ervoor zorgen dat de Zevenhuisterweg eindelijk veiliger wordt en dat de bijnaam ‘ongelukkenweg’ tot het verleden behoort.

Cijfers Zevenhuisterweg (Nieuw-Roden)

  • Aantal ongelukken (2014–2023): 35
  • Dodelijke slachtoffers: 4
    • 2014: 1 dode (auto botste tegen boom)
    • 2017: 1 dode (bochtongeval)
    • 2022: 1 dode (frontale botsing)
    • 2025: 1 dode/ernstig letsel (auto vloog uit bocht)
  • Gewonden: 21
    • 2014: meerdere zwaargewonden
    • 2017: meerdere gewonden
    • 2022: meerdere gewonden
    • 2025: meerdere gewonden


Deel deze pagina