GOMOS strandt na sterk seizoen in verlenging tegen FC Surhústerfean
GOMOS strandt na sterk seizoen in verlenging tegen FC Surhústerfean
NORG - Het nacompetitie-avontuur van GOMOS is zaterdagavond ten einde gekomen. Op sportpark De Schapendrift hielden de Norgers lange tijd knap stand tegen het sterke FC Surhústerfean, maar in de verlenging moest de ploeg alsnog buigen. De eindstand van 1-5 oogt fors, maar geeft een vertekend beeld van een wedstrijd waarin GOMOS lang uitstekend partij bood.
Voor de ploeg van trainer Bernd van Bolhuis kwam daarmee een einde aan een seizoen dat boven verwachting verliep. Waar GOMOS vorig jaar nog naar beneden moest kijken, eindigden de Norgers dit seizoen knap als tweede in de competitie en verzekerden zij zich van een plek in de nacompetitie.
Ook tegen FC Surhústerfean liet GOMOS zien waarom het zo'n sterk seizoen heeft gedraaid. In de eerste helft waren de beste mogelijkheden zelfs voor de thuisploeg. Aanvoerder Jannes Siegers was tweemaal dichtbij een treffer, terwijl aan de andere kant doelman Justin Oosterman zich onderscheidde met enkele belangrijke reddingen.
Na rust kreeg de Friese ploeg meer grip op de wedstrijd, maar GOMOS bleef overeind. Oosterman hield zijn ploeg meerdere keren op de been en na negentig minuten stond er nog altijd een brilstand op het scorebord. De verlenging moest de beslissing brengen.
Daarin leek het even de kant van GOMOS op te vallen. Wouter Speelman profiteerde van een fout in de Friese defensie en zette de Norgers op een 1-0 voorsprong. Lang kon de thuisploeg daar echter niet van genieten. Enkele minuten later viel uit een vrije trap alweer de gelijkmaker.
Vanaf dat moment werd duidelijk dat de krachten langzaam wegvloeiden bij GOMOS. Waar de Norgers alles gaven, bleek FC Surhústerfean fysiek nog een extra versnelling te kunnen plaatsen. De Friezen liepen in het tweede deel van de verlenging uit naar 1-5 en plaatsten zich daarmee voor de finale van de nacompetitie.
Ondanks de teleurstelling overheerste na afloop vooral trots. GOMOS heeft zich dit seizoen ontwikkeld tot een hechte ploeg die voor elkaar door het vuur gaat. Dat was ook tegen FC Surhústerfean zichtbaar. De Norgers maakten er een echte wedstrijd van en dwongen een van de favorieten tot het uiterste.
Voor trainer Bernd van Bolhuis betekende het tevens zijn laatste wedstrijd bij GOMOS. Na twee seizoenen neemt hij afscheid van de club om zijn loopbaan voort te zetten bij FC Zuidlaren. Hij laat een ploeg achter die een uitstekend seizoen heeft gedraaid en die met opgeheven hoofd terug kan kijken op een nacompetitie waarin het tot het uiterste is gegaan.
De uitschakeling doet pijn, maar in Norg zal men zich vooral herinneren hoe GOMOS zich dit seizoen heeft teruggevochten naar de top van de tweede klasse. Dat alleen al mag een prestatie van formaat worden genoemd.
Foto© Jasper Boer