Inwoner Peize uit stevige kritiek op plan tegen wateroverlast

20 jul. 2026

Inwoner Peize uit stevige kritiek op plan tegen wateroverlast

PEIZE – Een inwoner van Peize heeft een brief gestuurd aan de gemeenteraad van Noordenveld waarin hij zich uitspreekt tegen het voorgenomen Plan van Aanpak Wateroverlast Peize. Volgens hem richt het plan zich niet op de werkelijke oorzaken van de wateroverlast en dreigen daardoor verkeerde oplossingen te worden gekozen.

De inwoner stelt dat de basisoorzaken van de waterproblemen onvoldoende worden onderzocht en niet worden aangepakt. Volgens hem wordt de verantwoordelijkheid daardoor bij de verkeerde partijen neergelegd. Ook uit hij kritiek op de huidige vergunningsprocedures en op het feit dat gegevens van secundaire en tertiaire watergangen volgens hem nog altijd niet volledig zijn vastgelegd in de digitale GeoWeb-systemen. Daardoor zouden onderhoud en toezicht onvoldoende mogelijk zijn.

Volgens de briefschrijver liggen de oorzaken vooral bij de organisatie van het waterschap. Hij geeft aan dat hij zijn bevindingen eerder ook heeft ingebracht in een procedure bij de Raad van State over De Onlanden II.

Daarnaast stelt hij dat de provincie een grotere verantwoordelijkheid heeft wanneer gemeenten en waterschappen volgens hem onvoldoende meewerken aan het oplossen van de problemen. In dat geval zou de provincie moeten ingrijpen en betrokken overheden moeten aanzetten tot organisatorische veranderingen.

De inwoner laat weten bereid te zijn zijn standpunten tijdens een bijeenkomst van de gemeenteraad nader toe te lichten en vragen te beantwoorden.

Deel deze pagina