Inwoners Drenthe kunnen tot ⬠10.000 subsidie aanvragen voor woonprojecten

Provincie Drenthe blijft plannen voor samenwonen steunen
Inwoners van Drenthe die samen een kleinschalige woonvorm willen starten, kunnen ook de komende jaren hulp krijgen van de provincie. De subsidieregeling Collectieve Wooninitiatieven is verlengd tot en met 2027. Het budget is bovendien met ⬠500.000,- verhoogd. Hierdoor kunnen nieuwe groepen geld aanvragen voor de voorbereiding van hun plannen.
Hoeveel steun kun je krijgen?
- Groepen inwoners kunnen maximaal ⬠10.000,- subsidie aanvragen. Dit geld is bedoeld voor de eerste fase, zoals het maken van een projectplan of het onderzoeken of een idee haalbaar is.
- Daarnaast kan een renteloze lening tot ⬠50.000,- worden aangevraagd (maximaal ⬠2.500,- per woning). Dit bedrag kan bijvoorbeeld gebruikt worden om een architect te betalen of een programma van eisen op te stellen.
Waarom deze regeling?
Volgens gedeputeerde Yvonne Turenhout zorgen collectieve woonvormen ervoor dat mensen kunnen wonen zoals zij dat graag willen. De regeling helpt om plannen echt uit te voeren, wat goed is voor de leefbaarheid in dorpen en wijken.
Voorbeelden uit het verleden
Meer dan 25 projecten in Drenthe hebben al gebruikgemaakt van de regeling. Een voorbeeld is CPO Boshoven in Meppel, waar 42 betaalbare eengezinswoningen zijn gebouwd.
Extra hulp
Naast geld biedt de provincie ook ondersteuning via het Impulsteam Wonen. Dit team helpt bij het uitwerken van plannen, zoals begeleiding van het proces, het maken van een projectplan of het leggen van contact met gemeenten en woningcorporaties.
Aanvragen en meer informatie
Meer informatie over de regeling, de voorwaarden en het aanvraagformulier is te vinden op: www.provincie.drenthe.nl/regelingwooninitiatieven
Weer in Roden
17°C
19/09/25
bedrijven