Jan Buiter benoemd tot erelid Zakenkring tijdens afscheidsborrel van BuiteRRoden

15 aug. 2026

RODEN – Het was vrijdagmiddag nog één keer gezellig druk in de winkel van Jan en Hennie Buiter aan de Kanaalstraat in Roden. Eind juli gingen de deuren van BuiteRRoden definitief dicht, maar voor leveranciers, de Zakenkring Roden en het bestuur van de Vereniging voor Volksvermaken was er nog een afscheidsborrel.

Onder het genot van een drankje werden volop herinneringen opgehaald en kwamen heel wat oude, en soms héél oude, verhalen voorbij. Een bijzonder moment volgde toen voorzitter Emiel van der Heide van Zakenkring Roden de microfoon pakte.

Hij maakte bekend dat Jan Buiter is benoemd tot erelid van Zakenkring Roden. Een bijzondere onderscheiding, die binnen de vereniging slechts zeer zelden wordt uitgereikt. Met het erelidmaatschap spreekt de Zakenkring haar waardering uit voor de jarenlange inzet, betrokkenheid en betekenis van Buiter voor het ondernemende Roden.

Jan werd zichtbaar overrompeld door de benoeming en had moeite zijn emoties te bedwingen. Hij vertelde terug te kijken op een mooie periode, waarin hij onder meer voorzitter was van de Zakenkring.

Na de officiële woorden was het tijd voor een warm buffet en werd de middag op passende wijze voortgezet. Zelfs Jan en Hennie waagden nog een dansje op de klanken van Rivers of Babylon.

Daarmee kwam een einde aan het lange bestaan van BuiteRRoden. Het personeel kreeg daarbij een grote pluim voor de jarenlange klantvriendelijkheid. Voor veel klanten betekent het sluiten van de winkel dan ook het verdwijnen van een vertrouwd adres uit het straatbeeld van Roden.

Hoewel Jan Buiter afscheid neemt als ondernemer, blijft hij dankzij zijn benoeming tot erelid verbonden aan de Zakenkring Roden. Een bijzonder slot van een lange ondernemersperiode.

Credits Roel Lubbers

Deel deze pagina