Knap optreden Nieuw-Roden beloond met gelijkspel tegen Eastermar in beker

29 aug. 2026

NIEUW-RODEN – Zaterdagmiddag stond Nieuw-Roden voor een stevige bekerproef tegen vierdeklasser Eastermar. De blauw-witten maakten daarbij niet alleen op het veld indruk: voor het eerst trad de ploeg aan in het nieuwe uittenue, een opvallend retro tenue dat duidelijk teruggrijpt naar de historie van de club.

Ondanks blessures en vakantieperikelen, waardoor onder anderen spitsen Pater en Van Nimwegen ontbraken, begon Nieuw-Roden uitstekend aan de wedstrijd. Trainer Patrick van Nimwegen koos voor Ruben Wiegers en Stefan Kies voorin.

Binnen tien minuten was het raak. Sep van de Gruiter zette met zijn snelheid de aanval op en bediende Wiegers, die de bal fraai en onhoudbaar hoog in het doel schoot: 1-0.

Nieuw-Roden leek korte tijd later zelfs de voorsprong te verdubbelen. Een prachtige crosspass van Stefan Kies kwam bij Van de Gruiter terecht, die raak kopte. De grensrechter stak echter de vlag omhoog wegens buitenspel en dus ging het feest niet door.

Eastermar liet zich niet van de wijs brengen en kwam in de 15e minuut langszij. Uit een vrije trap verdween de bal op bijzondere wijze achter doelman Cas van der Gruiter: 1-1.

Ook na rust bleef Nieuw-Roden uitstekend overeind tegen de vierdeklasser. De ploeg speelde onbevangen en maakte duidelijk dat het verschil van één klasse op deze middag nauwelijks tot niet zichtbaar was.

In de 80e minuut kreeg Nieuw-Roden opnieuw loon naar werken. Sep van de Gruiter werd in het strafschopgebied van achteren onderuitgehaald en de bal ging op de stip. Wiegers bleef koel en maakte zijn tweede van de middag: 2-1.

De overwinning leek binnen handbereik, maar Eastermar sloeg vlak voor tijd opnieuw toe uit een standaard situatie. Een vrije trap werd breed gelegd, waarna de bal hoog diagonaal door een wirwar van spelers richting doel werd geschoten. Keeper Van de Gruiter kreeg er onvoldoende vat op en zag de bal alsnog binnenvallen: 2-2. Net voor tijd leek Stefan Kies wel de winnende te maken, maar wederom stak de Frieze grensrechter de vlag in de lucht.

Daarmee eindigde een aantrekkelijke zaterdagmiddag in een gelijkspel. Voor Nieuw-Roden is het een prima resultaat tegen een ploeg die een klasse hoger uitkomt, al zal er ook het besef zijn dat er meer in had gezeten.

De blauw-witten kunnen in ieder geval met vertrouwen verder. Dinsdag 1 september om 20.00 uur wacht de volgende bekerwedstrijd. Dan gaat Nieuw-Roden op bezoek bij opnieuw een vierdeklasser: Haulerwijk.

Deel deze pagina