Noordenveld toont veerkracht en pakt spectaculaire zege in topper tegen Wit-Blauw

7 dec. 2025

Noordenveld toont veerkracht en pakt spectaculaire zege in topper tegen Wit-Blauw


In een afgeladen Sporthal De Hullen stond zaterdagavond 6 december de kraker tussen kv Noordenveld 1 en Wit-Blauw 1 op het programma. De nummer één en twee van de ranglijst troffen elkaar in een wedstrijd waarin Noordenveld haar koppositie wilde verstevigen. Dat zou geen eenvoudige opgave worden tegen een ploeg die bekendstaat om hun fysieke en aanvallende kracht.
Vanaf het eerste fluitsignaal liet Wit-Blauw zien dat Sinterklaas het land uit was en dat zij vanavond geen cadeautjes kwamen weggeven. Binnen vijf minuten keek Noordenveld al tegen een 1-4 achterstand aan. De bezoekers uit Kampen speelden op hoog tempo, zochten hun heren veelvuldig op en schoten zuiver. Noordenveld had moeite om grip te krijgen en na een kwartier spelen stond er zelfs een pijnlijke 3-10 tussenstand op het scorebord.

In de laatste tien minuten voor rust kantelde het spelbeeld voorzichtig. Noordenveld schoot zuiverder en wist zes keer de korf te vinden, terwijl Wit-Blauw drie keer tot scoren kwam. Hierdoor werd de schade beperkt en zochten beide ploegen de kleedkamers op bij 9-13.

Wit-Blauw startte de tweede helft opnieuw sterk en scoorde direct tweemaal, waardoor het verschil weer opliep naar zes: 9-15. Maar vanaf dat moment begon Noordenveld aan een indrukwekkende comeback. Verdedigend werd er enorm veel druk gezet, waardoor de ploeg uit Kampen maar liefst een kwartier lang niet tot scoren kwam. Aan de andere kant vond Noordenveld wél de korf en kwam het terug tot 14-15. Het thuispubliek maakte zich op voor een ware thriller.
Het bleef bloedstollend spannend. Noordenveld bleef druk zetten, maar de gelijkmaker liet lang op zich wachten. Met nog vijf minuten te gaan was het Nienke Bolt die de 18-18 maakte. Ook nu wist Wit-Blauw de korf weer te vinden: 18-19. Met een prachtige afstandstreffer was het Kevin van Haastrecht die de stand weer gelijk bracht: 19-19. Met nog drie minuten te spelen was het wederom Wit-Blauw die op voorsprong kwam: 19-20. De spanning was om te snijden.
Maar de thuisploeg weigerde op te geven. Met nog 50 seconden op de klok zorgde opnieuw Nienke Bolt voor 20-20. Wit-Blauw kreeg de bal uit, maar Noordenveld verdedigde fel en veroverde deze knap terug. Er resteerden nog 25 seconden zuivere speeltijd toen Noordenveld aan de laatste aanval begon. Met nog zeven seconden op de klok pakte Jaap de Boer een cruciale rebound. Met twee passes speelde hij zichzelf vrij bij de achterlijn, wat resulteerde in een prachtige goal. Voor het eerst in de wedstrijd stond Noordenveld op voorsprong, en met slechts twee seconden op de klok kon Wit-Blauw daar niets meer tegenover zetten. Eindstand: 21-20.

“Dit zijn scenario’s waar je over dagdroomt. Zowel 3, 2 als 1 ongeslagen in De Hullen, en dan ook nog op zo’n manier… fantastisch,” glunderde trotse hoofdtrainer Jesper van Haastrecht. “We werden in het begin overrompeld door de energie en paraatheid van Wit-Blauw. Het kostte ons te lang om ons te herpakken, waardoor we tegen een flinke achterstand aankeken. Maar dat we vervolgens stap voor stap terugkomen, zegt alles. Niet alleen over hoe we korfballen, maar vooral over hoe we mentaal zijn gegroeid de afgelopen jaren.”

Een bijzonder feitje: Noordenveld 1 heeft in heel 2025 geen enkele competitiewedstrijd verloren in Sporthal De Hullen. Een reeks die mede mogelijk wordt gemaakt door het fanatieke thuispubliek.
Met deze zege verstevigt Noordenveld 1 de koppositie en staat de ploeg nu vier punten los van de nummers twee en drie. Een buitengewoon knappe prestatie voor de formatie van Van Haastrecht.
Ook Noordenveld 2 boekte een overtuigende overwinning. In de derby tegen KVW’22 stond de ploeg al snel op ruime voorsprong en gaf die voorsprong niet meer uit handen. Met een eindstand van 19-13 blijft ook Noordenveld 2 ongeslagen.
Volgende week spelen beide ploegen hun laatste wedstrijd voor de kerst. Noordenveld 2 treedt om 15.55 uur aan tegen ROG uit en in Groningen. Noordenveld 1 speelt om 19.10 uur in Stiens tegen CSL. Een prachtige afsluiting van 2025 lonkt.
Foto’s Jelmer Room

Ook adverteren op ditisRODEN.nl? Klik op DE LINK

Deel deze pagina