Op de fiets langs de bovenloopjes van het Peizerdiep
Op de fiets langs de bovenloopjes van het Peizerdiep
Het landschap langs het Peizerdiep
Op de fiets rijden we door het mooie beekdallandschap van het Peizerdiep. De basis voor dit landschap is gelegd tijdens de laatste drie ijstijden. We zien de meanderende diepjes die samenkomen in het Peizerdiep en de rol die water en ijs hebben gespeeld in heden en verleden. Elke fase legde weer een nieuwe laag grond neer en dat gaan we zien bij het aardkundig monument steilrand bij Donderen.
Er is veel te zien tijdens deze excursie. Naast flora en fauna zien we ook de sporen van de mensen die hier in vroeger tijden leefden.
We fietsen de helft van de route die is gemaakt in het kader van de afstudeeropdracht van de Natuurgidsenopleiding van het IVN. De gidsen tijdens deze excursie zijn de bedenkers van deze route.
Deze fietsexcursie is ca 30 km. Neem je eigen fiets mee.
Algemene kenmerken:
· Datum en tijdstip: zondag 26 juli van 11:00 tot 14:00
· Startlocatie: Parkeerplaats bij Natuurplaats Noordscheveld, Donderseweg 22, Norg
· Kosten: we vragen een vrijwillige bijdrage voor de afdeling na afloop van de excursie (contant of Ideal).
Aanmelden is echt verplicht, zonder aanmelding kan je niet mee! · Opgeven via de website: https://www.ivn.nl/afdeling/roden-norg/natuuractiviteiten/peizerdiep-2026/
· Of bezoek op de website van het IVN, afdeling Roden-Norg en kies op de pagina activiteiten voor deze excursie