Piepjong Nieuw-Roden imponeert tegen GRC en boekt ruime zege

11 apr. 2026

Nieuw-Roden walst over GRC Groningen heen: 5-1

Het was zo’n middag waarop alles klopte. Jong, fris en brutaal voetbal van Nieuw-Roden dat met overtuiging afrekende met GRC Groningen: 5-1. En dat na de zure nederlaag eerder dit seizoen, toen het in Groningen nog misging.

Met een flink uitgedunde selectie en een elftal vol jonge gezichten begon Nieuw-Roden energiek. Zelfs twee debutanten op de bank: de pas 16-jarige Kenji Siegers en Senne Feenstra. Toch was het GRC dat als eerste toesloeg via een harde knal van Boudewijn IJtens: 0-1. Even slikken, maar geen paniek.

Wat volgde was een demonstratie van verzorgd en aanvallend voetbal. Combinaties over de grond, snelheid over de flanken en een uitblinkende Sven Amsing (hoofdfoto) die de Groningse defensie keer op keer dol draaide. De beloning kwam snel: Amsing werd neergehaald in de zestien en Lukas Jansen bleef koel vanaf de stip: 1-1.

Daarna ging het hard. Ruben Wiegers en Stefan Kies haalden verwoestend uit en zetten nog voor rust een comfortabele 3-1 op het bord. GRC had geen antwoord en werd overlopen door het jeugdige enthousiasme van Nieuw-Roden.

Ook na rust bleef het spelbeeld hetzelfde.  Nieuw-Roden hield het initiatief en dicteerde het spel, terwijl GRC Groningen vooral met fysiek spel probeerde te ontregelen. Dat leidde tot stevige, soms onnodige duels. Een harde en discutabele tackle op Chris Verbree sprong eruit; hij moest geblesseerd het veld verlaten. Scheidsrechter Snippe hield de kaart op zak waar donkerrood op zijn plaats leek. Desondanks bleef Nieuw-Roden kalm en geconcentreerd voetballen. 

Opnieuw was het Amsing die het verschil maakte. Hij werd wederom onderuit gehaald in het strafschopgebied en weer ging de bal op de stip. Jansen faalde opnieuw niet: 4-1. Wedstrijd beslist.

Daarna volgden de momenten voor de toekomst. Kenji Siegers (16) maakte zijn debuut, net als Senne Feenstra (17), die zelfs nog dicht bij een doelpunt was. Het slotakkoord was voor Thomas van der Spoel: 5-1. Een rode kaart voor GRC na een natrappende beweging was het laatste wapenfeit.

Een overtuigende overwinning, gedragen door een piepjong elftal dat zijn visitekaartje meer dan afgegeven heeft. Nieuw-Roden blijft daarmee uitstekend meedoen en kan met vertrouwen vooruitkijken naar het inhaalduel tegen LEO, komende dinsdagavond om 20.00 uur.

Stand zaterdag 5e klasse F

  1.  Amicitia VMC – 17 – 43 
  2.  Haren – 18 – 41 
  3.  Nieuw Roden – 16 – 36 (P)
  4.  LEO – 16 – 33 
  5.  Asser Boys – 17 – 28 
  6.  VVK – 19 – 26 
  7.  Tynaarlo – 19 – 23 
  8.  DIO Groningen – 17 – 20 
  9.  Gruno – 18 – 19 
  10.  Blauw Geel ’15 – 18 – 18 
  11.  GRC Groningen – 17 – 15 
  12.  Pelikaan S – 18 – 0

Uitslagen 11 april

 Pelikaan S – Amicitia VMC 0 - 7
 Haren – Tynaarlo 10 - 1
 Blauw Geel ’15 – Asser Boys 1 - 5
 Gruno – VVK 6 - 2
 Nieuw Roden – GRC Groningen 5 - 1

Deel deze pagina