PKN en De Dobbe samen in één duurzaam dorpshuis? Gemeente onderzoekt de opties
RODEN – De gemeenteraad van Noordenveld heeft maandagavond ingestemd met een voorstel om een onderzoek te starten naar de ontwikkeling van een nieuw multifunctioneel centrum (MFC) bij de locatie Op de Helte in Roden.
De Protestantse Gemeente (PKN) wil de huidige kerkruimte omvormen tot een duurzaam centrum waar plek is voor ontmoeting, maatschappelijke activiteiten, kerkdiensten en mogelijk ook woningen. Samen met activiteitencentrum De Dobbe, dat volledig draait op vrijwilligers en dringend onderhoud nodig heeft, wil de PKN onderzoeken hoe beide locaties kunnen samenwerken.
Door die samenwerking kunnen kosten worden bespaard en blijft er een sterke ontmoetingsplek in het dorp behouden. Ook ziet de raad kansen voor samenwerking met Theater Winsinghhof, omdat de kerkzaal vanwege de goede akoestiek geschikt is voor concerten.
De PKN draagt zelf €40.000 bij aan het onderzoek. De gemeente legt hetzelfde bedrag bij, zodat er een professioneel haalbaarheidsonderzoek kan worden uitgevoerd. Dat onderzoek moet duidelijk maken of het plan technisch, financieel en juridisch haalbaar is, en of er voldoende draagvlak bestaat.
Daarnaast kan het plan voordelen hebben voor de toekomst van De Dobbe: de onderhoudskosten zouden kunnen verdwijnen als het gebouw wordt verkocht of een andere bestemming krijgt, bijvoorbeeld woningbouw.
De partijen CDA, PvdA/GroenLinks, Gemeentebelangen, ChristenUnie, VVD en Lokaal Noordenveld steunden het voorstel. De gemeente trekt in totaal maximaal €40.000 uit voor het onderzoek, dat in 2026 wordt uitgevoerd. De kosten worden gedekt uit de algemene reserve.
Weer in Roden
10°C
14/11/25
bedrijven