Regerend wereld- en Nederlands kampioen Jannick de Jong uit Gorredijk winnaar Gouden Helm races in Roden 2016

Datum: 26.Sep.2016
Regerend wereld- en Nederlands kampioen Jannick de Jong uit Gorredijk winnaar Gouden Helm races in Roden.
RODEN - STEENBERGERVELD - Zondag 25 september 2016 werd er op het Speed Centre Roden op het Steenbergerveld weer gestreden om de traditionele Gouden Helm van Roden. De organisatie is in handen van de Stichting Motorclub Roden (SMR) van voorzitter Bert Oosterling uit Roden. Deze races tijdens de Rodermarktweek om met name de Gouden Helm, worden door de liefhebbers gezien als één van de hoogtepunten op de Nederlandse grasbanen. Dit jaar werd het kleinood vergeven binnen een ronde,
tellende Voor het Open Nederlands Kampioenschap (ONK). De wedstrijden werden onder zeer goede weersomstandigheden verreden op een –daardoor- zeer stoffige baan.
Er zouden achttien deelnemers starten waaronder de Europees kampioen James Shanes. Pech voor de organisatie en toeschouwers was het niet meedoen van één van de
favorieten Dirk Fabriek uit Stadskanaal. Dirk had een avond tevoren tijdens de Gouden Helm speedway in Veenoord zijn enkel gebroken en moest met meerdere
breuken in het onderbeen met de ambulance naar het ziekenhuis vervoerd worden. Er werd niet alleen gestreden om de Gouden Helm, maar ook om de ONK punten. De deelnemers kwamen uit vijf verschillende landen.
Hoewel hij in de series nog de nodige problemen kende, toonde Jannick de Jong uit Gorredijk zich in de finale om de Gouden Helm de sterkste en werd ook al Nederlands kampioen in de specialklasse. Europees kampioen James Shanes werd een goede tweede en de jonge Mark Helmholt uit De Westereen werd derde. Vierde werd de 17-jarige Romano Hummel uit Hoogkerk. Met nog één wedstrijd te gaan in Noordwolde op 9 oktober a.s. heeft deze talentvolle Romano Hummel nog een goede kans op de tweede plaats.
Tekst Geert Douwes.
Foto's Anne Rutgers©

Weer in Roden
14°C
10/09/25
bedrijven