Roder docent Kim Taminiau in landelijke finale Filmleraar van het Jaar

2 feb. 2026

(foto: Erik Carrière / Filmhub Noord)

Roder docent Kim Taminiau in landelijke finale Filmleraar van het Jaar

RODEN – Docent Kim Taminiau van scholengemeenschap De Ronerborg in Roden staat in de landelijke finale van Filmleraar van het Jaar ’25/’26. Als regionale winnaar van Drenthe, Friesland en Groningen neemt zij het op tegen vijf andere finalisten uit het land.

Taminiau werd genomineerd vanwege haar brede en creatieve inzet van film in het onderwijs. Al bij de bouw van de school, zo’n achttien jaar geleden, pleitte zij voor een eigen filmstudio. Die kwam er, waarna film een vaste plek kreeg in haar lessen. Wat begon met leerlingen die zelf nieuwsitems maakten, groeide uit tot het vak Cultuurreporters en een doorlopende leerlijn waarin creativiteit, mediawijsheid en storytelling centraal staan.

In haar lessen leren leerlingen niet alleen filmen, maar ook kritisch kijken, samenwerken en bewust omgaan met beeld en beeldvorming. Volgens Taminiau groeit het zelfvertrouwen van leerlingen zichtbaar wanneer zij samen aan een film werken.

Haar leerlingen zijn enthousiast en hopen dat hun docent de titel in de wacht sleept. Vanaf 2 februari kan er worden gestemd via filmleraarvanhetjaar.nl. De winnaar wordt op 25 maart 2026 bekendgemaakt tijdens het Movies That Matter Festival in Den Haag.

Deel deze pagina