VriendenLoterij beloont Pelikaan S met 5.000 euro als Club van de Week

18 jul. 2026

Pelikaan S ontvangt 5.000 euro voor nieuw walking voetbal-project

OOSTWOLD – Voetbalvereniging Pelikaan S, die komend seizoen uitkomt in de vijfde klasse zaterdag met onder meer Nieuw-Roden, heeft een mooie financiële opsteker gekregen. De club is door de VriendenLoterij uitgeroepen tot Club van de Week en ontvangt een eenmalige bijdrage van 5.000 euro.

Met het bedrag wil de vereniging een walking voetbal-project voor 50-plussers opzetten. Daarmee hoopt Pelikaan S meer ouderen in beweging te krijgen en tegelijkertijd de sociale ontmoeting in Oostwold en de omliggende dorpen te stimuleren.

Volgens algemeen bestuurslid Rinze Renkema betekent de bijdrage veel voor de club. "Dankzij deze steun kunnen we walking voetbal opzetten voor een doelgroep waarvoor in onze omgeving nog maar weinig sportieve activiteiten zijn. We willen ouderen de mogelijkheid bieden om actief te blijven én elkaar te ontmoeten. Daarnaast hopen we dat de vereniging hierdoor ook voor een bredere groep mensen aantrekkelijker wordt."

De actie Club van de Week is een initiatief van de VriendenLoterij. Elke week ontvangt een vereniging, stichting of club een bijdrage van 5.000 euro voor een maatschappelijk of bijzonder project. Organisaties kunnen zich hiervoor aanmelden en maken vervolgens kans op de financiële ondersteuning.

De VriendenLoterij ondersteunt verenigingen en maatschappelijke organisaties dankzij de deelnemers, die zelf kunnen bepalen voor welke organisatie zij meespelen. Een aanzienlijk deel van de lotopbrengst komt daardoor rechtstreeks ten goede aan de gekozen club of instelling.

Deel deze pagina