Een ochtend vol herinneringen, ontmoeting en een onverwachte wereldreis op het bord

27 mei 2026

Een ochtend vol herinneringen, ontmoeting en een onverwachte wereldreis op het bord


Tijdens de gezamenlijke ochtend met de deelnemers van Dagopvang ’t Roderhart kwamen herinneringen, ontmoetingen en nieuwe ervaringen prachtig samen. Na een warm welkom met koffie, thee en huisgemaakte citroencake in ‘de Treftuin’ van de voormalige Scheepstraschool, voor velen nog altijd een plek vol herkenning, kwamen al snel de verhalen uit vervlogen tijden.

Na een wandeling door de tuin en een kijkje in de keuken bij de koks van ‘de MensA’ van Welzijn in Noordenveld, volgde het hoogtepunt van de ochtend: een warme, huisgemaakte maaltijd uit onze Wereldkeuken, geserveerd in ‘het Trefpunt’.


Aan tafel viel een opmerking die de hele ochtend samenvatte in één zin, ontroerend, verrassend en vol betekenis: “Wie had nou ooit gedacht dat ik in mijn ouwe gymnastieklokaal een warme buitenlandse maaltijd zou eten op deze leeftijd nog!”

Een fantastisch moment waarop verleden en heden elkaar raakten. De plek waar vroeger werd gesprongen, gerend en gelachen, werd nu een tafel vol nieuwe smaken, geuren en ontmoetingen. 


De vrijwilligers danken de deelnemers van ’t Roderhart hartelijk voor hun aanwezigheid, hun openheid en hun keuze om deze ochtend met hun te delen. Voor hun was het een voorrecht om samen te genieten van verhalen, van verbinding en van een maaltijd die werelden bij elkaar bracht.

Deel deze pagina