Heel Drenthe Leest samen Het diner van Herman Koch in de bibliotheek

28 okt. 2026

Heel Drenthe Leest samen Het diner van Herman Koch
Haal vanaf 1 november een gratis exemplaar op in de bibliotheek

In november doen de Drentse Bind bibliotheken mee aan de landelijke campagne Heel Nederland Leest. Onder de noemer Heel Drenthe Leest krijgen inwoners de kans om samen het boek Het diner van Herman Koch te lezen, erover in gesprek te gaan en deel te nemen aan inspirerende activiteiten. Iedereen kan tijdens de campagne – vanaf 1 november - gratis een exemplaar van het boek ophalen in de bibliotheek, zolang de voorraad strekt.

Het diner is een meeslepende roman die vragen oproept over familie, verantwoordelijkheid en morele dilemma’s. Hoe ver ga je om iemand te beschermen? Wanneer kies je voor eerlijkheid en wanneer voor loyaliteit? Het verhaal nodigt uit om na te denken over moeilijke keuzes en verschillende perspectieven.

“Ik las Het diner in mijn vakantie en kon het niet meer wegleggen. De onthullingen die gedaan werden, maakten dat ik – van aperitief tot dessert - volledig werd meegenomen in dit spannende verhaal.” - Bibliotheekmedewerker

Verhalen brengen mensen samen
Rondom het boek organiseren de Drentse Bind bibliotheken de hele maand november activiteiten waarin ontmoeting, gesprek en verhalen centraal staan. Bezoekers kunnen onder andere deelnemen aan boekgesprekken, lezingen en andere verrassende bijeenkomsten rondom de thema’s uit het boek. Wie een activiteit bezoekt, ontvangt na afloop een gratis setje gesprekskaarten. Zo kun je ook thuis nog eens met elkaar in gesprek gaan over interessante dilemma’s.

Kijk op bindbibliotheken.nl/heelnederlandleest voor meer informatie en het programma van de bibliotheek in jouw buurt.

Deel deze pagina