Nieuw integraal kindcentrum moet verrijzen op plek De Hoeksteen
RODEN – De gemeente Noordenveld wil op de plek van basisschool CBS De Hoeksteen aan de Slangenborg in Roden een nieuw Christelijk Integraal Kindcentrum (CIKC) bouwen. Daarvoor moet het huidige schoolgebouw worden gesloopt. Dat staat in een voorstel van het college aan de gemeenteraad.
Fusie van twee basisscholen
De plannen hangen samen met de fusie van CBS De Hoeksteen en CBS De Parel. Samen gaan zij verder als één nieuwe school. In het nieuwe gebouw komt niet alleen onderwijs, maar ook kinderopvang, peuteropvang en buitenschoolse opvang. Kinderopvangorganisatie SKSG wordt hierbij de partner.
Het nieuwe kindcentrum moet een plek worden voor kinderen van 0 tot 13 jaar, waar onderwijs en opvang zoveel mogelijk samenwerken.
Onderzoek naar locaties
Voor het nieuwe kindcentrum zijn meerdere plekken in Roden onderzocht. Onder meer de locaties van De Hoeksteen, De Parel, De Hullen en Roden Zuid werden bekeken.
Uit het onderzoek komt de huidige locatie van De Hoeksteen als beste optie naar voren. Daar is meer ruimte rondom het gebouw en ligt de plek centraler voor veel leerlingen.
Nieuwbouw beste optie
Ook is onderzocht of het huidige gebouw kon worden verbouwd. Volgens de gemeente is nieuwbouw de beste keuze. Het bestaande gebouw is te klein en technisch lastig uit te breiden. Bovendien kan met nieuwbouw beter worden voldaan aan eisen voor duurzaamheid, een goed binnenklimaat en modern onderwijs.
Het nieuwe kindcentrum moet ongeveer 40 jaar meegaan en energiezuinig worden gebouwd.
Zorgen uit de buurt
Omwonenden en ouders zijn al geïnformeerd over de plannen. Tijdens bijeenkomsten kwamen onder meer vragen over verkeer, parkeren en veiligheid rond de school naar voren. De gemeente zegt deze punten mee te nemen in de verdere uitwerking.
Planning
Als de gemeenteraad instemt met het locatiebesluit, start de gemeente met het zoeken naar een architect en adviseurs. De verwachting is dat begin 2027 een definitief ontwerp voor het nieuwe kindcentrum klaar is.
Voor de bouw van het onderwijsdeel is voorlopig 7 miljoen euro gereserveerd in de begroting.