Onderzoek toont aan: zo ervaren huurders de communicatie van hun corporatie Woonborg
Wat vinden huurders van de communicatie van hun woningcorporatie?
De woningcorporatie Woonborg liet afgelopen voorjaar door onderzoeksbureau Enneus onderzoeken hoe huurders de communicatie ervaren. Meer dan 540 huurders deden mee – zowel online als via een papieren vragenlijst. Ze gaven hun mening over onder meer de website, digitale nieuwsbrief en het woonblad. De resultaten geven waardevolle inzichten in wat goed werkt en wat beter kan. Onder de deelnemers werden als dank vijf dinerbonnen verloot.
Brieven en e-mails blijven favoriet
De meeste huurders ontvangen informatie nog steeds het liefst per post of e-mail. Vooral oudere huurders waarderen deze vormen van communicatie, terwijl jongere huurders vaker digitale kanalen gebruiken.
Telefonisch contact het populairst
Wanneer huurders contact opnemen met de corporatie, doen ze dat het liefst telefonisch. Deze manier van communiceren wordt als persoonlijk en duidelijk ervaren.
Digitale communicatie in opkomst
Jongere huurders maken vaker gebruik van e-mail, website en digitale nieuwsbrieven. Zij staan ook meer open voor nieuwe digitale vormen van contact, terwijl oudere huurders liever bij vertrouwde middelen blijven.
Woonblad blijft geliefd
Het woonblad wordt goed gewaardeerd, vooral onder oudere huurders die het blad graag op papier lezen. Jongere huurders hebben meer interesse in een digitale versie of andere online alternatieven.
Bereikbaarheid na werktijd belangrijk
Opvallend is dat jongere huurders vaker de wens uiten om na 16.00 uur contact te kunnen opnemen. De corporatie onderzoekt daarom of de openingstijden aangepast kunnen worden aan deze behoefte.
Corporatie gaat aan de slag met resultaten
De woningcorporatie gebruikt de bevindingen om haar communicatie verder te verbeteren.
 Belangrijke acties zijn:
- Blijven investeren in brieven en e-mails;
- Het woonblad twee keer per jaar uitbrengen;
- Onderzoeken hoe de bereikbaarheid verbeterd kan worden.
Vooruitkijken naar de toekomst
Over vijf jaar wordt het communicatiemiddelenonderzoek herhaald, zodat de corporatie kan blijven leren en verbeteren.
 De organisatie ziet in de resultaten een bevestiging dat ze met haar klantstrategie op de juiste weg is: bouwen aan heldere, toegankelijke en toekomstbestendige communicatie voor alle huurders – jong en oud.
Winnaars dinerbon:

Weer in Roden
11°C
09/11/25
bedrijven