Onderzoek: Vrouwen in Noordenveld krijgen opvallend veel kinderen
NOORDENVELD – Vrouwen in de gemeente Noordenveld krijgen gemiddeld relatief veel kinderen vergeleken met veel andere gemeenten in Nederland. Dat blijkt uit recente cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
Gemiddeld krijgt een vrouw in Noordenveld 1,63 kinderen. Daarmee ligt het cijfer boven het landelijke gemiddelde van ongeveer 1,4 kinderen per vrouw. Noordenveld behoort hierdoor tot de gemeenten waar relatief veel kinderen worden geboren.
Hoewel ook in Noordenveld het aantal kinderen per vrouw lager ligt dan enkele tientallen jaren geleden, kiezen gezinnen hier nog steeds vaker voor meerdere kinderen dan in veel stedelijke gebieden. Vooral in grote steden ligt het gemiddelde vaak aanzienlijk lager.
Volgens demografen spelen verschillende factoren een rol. In landelijke gemeenten wonen relatief veel gezinnen en is de woonruimte vaak groter dan in stedelijke gebieden. Ook de leefomgeving en de beschikbare voorzieningen voor gezinnen kunnen invloed hebben op de keuze om kinderen te krijgen.
Net als in de rest van Nederland ligt het gemiddelde nog wel onder het niveau dat nodig is om de bevolking zonder migratie op peil te houden. Daarvoor zijn gemiddeld ongeveer 2,1 kinderen per vrouw nodig.
Toch laten de cijfers zien dat Noordenveld binnen Nederland nog altijd een gemeente is waar relatief veel gezinnen wonen en waar meer kinderen worden geboren dan in veel andere delen van het land.