TTV Talero 1 ongeslagen in eerste competitieronde

24 jan. 2026

TTV Talero 1 ongeslagen in eerste competitieronde

In de eerste competitieronde speelden alle seniorenteams van TTV Talero een thuiswedstrijd. Team 1 maakte direct indruk met een overtuigende 10-0 overwinning op Idefix 2. Opvallend was dat Jur Jansonius, Mathijs Vening en Ruben Talen hun spannende vijfsetters wisten te winnen. Met name bij Jur lijkt de vorm weer terug te keren.

Team 2 moest zijn meerdere erkennen in DOTO 4 en verloor met 2-8. Sem Dijk bleek voor iedereen een maatje te groot. Bij Gerwin Fokkema en Victor van der Ploeg zat er nog te veel onrust in het spel. Positief nieuws was er wel: Marcel Rikhof heeft zich in korte tijd ontwikkeld van beginnende ‘old star’ tot een volwaardige speler op derdeklasseniveau.

De 7-3 overwinning van Team 3 op Idefix 5 was een echte teamprestatie. Laurens Damhuis speelde sterk aanvallend, Marcella Zwart groeit zichtbaar in haar spel en Kees Schimmel speelde beheerst en bekeken. Alle drie wonnen zij twee wedstrijden. Laurens en Marcella waren bovendien succesvol in het dubbelspel.

Het landelijke jeugdteam kende een teleurstellende start en verloor met 7-3 van Argus 1, een ploeg die uit de eerste klasse is gepromoveerd en over een lagere teamrating beschikt. Mathijs Boer, de enige speler met een B-licentie, won twee van zijn drie partijen. Van Mathijs Vening en Ruben Talen, die bij de senioren sterk presteerden, mocht echter meer worden verwacht.

Team 2 in de tweede klasse ondervond dat het niveau daar een stuk hoger ligt. Tegen Dokkum 1 werd met 8-2 verloren. Vooral van de technisch vaardige Chris Mulder werd veel verwacht, maar hij kwam niet verder dan één overwinning. Ook Daniël Gombert wist één partij te winnen, terwijl Tijn Huizingh dit keer zonder winst bleef.

Team 3 verloor met 7-3 van FTTC 5. Dennis de Wagt was de uitblinker met drie overwinningen. Invaller Tobias Heuker deed waardevolle ervaring op in de vierde klasse en speelde samen met Dennis een verdienstelijk dubbel, dat pas in de vierde en vijfde game werd verloren.

Voor Team 4 en 5 stond de Startdag op het programma in de eigen Rodenburghal in Leek. Het eerste deel bestond uit een circuittraining onder leiding van Henk Jansma. Finn Smilda won de afsluitende ‘Rond de tafel’-knock-outrace. Daarna volgde een dubbeltoernooi, met als doel kennis te maken met andere spelers uit de Table Stars-competitie en de spelregels te oefenen. Ook hier werd goed gepresteerd: Stefan Koops eindigde als tweede en debutant Midas Zwart won samen met zijn dubbelpartner Ruben de eerste prijs.

Deel deze pagina